Çizgi Film ve Animasyon Eğitimi

Adobe Animate CC ile Animasyon ve Çizgi Film Eğitimi

Çizgi Film ve Animasyon Eğitimi
Notes de 4,7 sur 5
731 Avis
5 834  Sessions

Ce que vous allez apprendre dans ce cours

Détails

Description

Herkese merhaba;

Ben Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Hikmet Aydıngüler. Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu, Sanat ve Tasarım alanında doktora yapmış ve 13 yıldır çeşitli devlet/vakıf üniversitelerinde dersler vermiş bir akademisyenim. Ayrıca piyasada 4. baskısı bulunan Photoshop CC ve Illustrator CC ders kitaplarının da yazarıyım.

Burada yer alan dersleri adım adım izleyerek temel düzeyden ileri düzeye çizgi film ve animasyon tasarımı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Videolarda yer alan eğitim içerikleri; animasyon ve çizgi film tasarımına dair önemli ölçüde uygulama ve pratik bilgilere dayanmaktadır. Ayrıca teorik ve akademik anlamda animasyona dair bilgiler de dersin içerikleri arasında yer almaktadır.

Eğitimleri izleyerek; 2D animasyonlar üretebilir, sosyal ağlarda animasyonlar ile anlatımlar gerçekleştirebilir, mobil oyun karakterleri tasarlayabilir ve çizgi filmler yapabilirsin.

Eğer sende çizgi film ve animasyon üretimine / çizgi film karakteri tasarımına / mobil oyun animasyonları üretimine meraklıysan burada yer alan eğitimler tam olarak senin için.

Eğitimde ağırlıklı olarak Adobe Animate CC kullanılacaktır. Eğitimi takip ederken kullandığınız programın yılı diğer bir deyiş ile sürümünün eğitime katkısı önemli düzeyde değildir. Her yeni çıkan sürümde yeni özellikler eklense de bu yeni özellikler animasyon eğitimi konusunda kritik öneme sahip özellikler olarak karşımıza çıkmamaktadır. Buna rağmen her yeni sürümde eklenen yenilikleri bir eğitmen bu kursa belirli aralıklar ile eklemekteyim.

——–

Adobe Animate CC Nedir?

Adobe Animate (eski adlarıyla Adobe Flash Professional, Macromedia Flash veya FutureSplash Animator), Adobe Systems tarafından geliştirilen bir çoklu ortam yazma ve bilgisayar animasyon programıdır.

Animate, vektörel grafik veya animasyon tasarlamak ve bunları televizyon programları, çevrimiçi video, web siteleri, web uygulamaları, zengin internet uygulamaları ve video oyunları için yayınlamakta kullanılabilir. Program ayrıca; raster grafikleri, zengin metin, ses ve video ekleme ve ActionScript kodlama desteği de sunmaktadır. Animasyonlar; HTML5, WebGL, Ölçeklenebilir Vektör Grafikleri (SVG) animasyonu şeklinde yayınlanabilir ya da spritelar, Flash Player (SWF) ve Adobe AIR formatlarında da yayınlanabilir. İlk defa 1996 yılında FutureSplash Animator ismiyle yayınlanmış olup, daha sonra Macromedia Flash ismine çevrilmiştir. Takip eden yıllarda program Adobe tarafından satın alınmıştır.

À qui ce cours s’adresse-t-il ?
Animasyon tasarımına ilgi duyan her kişi.
Hareketli grafik tasarımına ilgi duyan her kişi.
Grafik Tasarım, Görsel İletişim ve Animasyon Bölümlerinde Okuyan Öğrenciler.
Çizgi film tasarımına ilgi duyan herkes.
Çizgi Film ve Animasyon Bölümlerinde okuyan öğrenciler.
Sanat ve tasarıma ilgi duyan kişiler
YouTube ve diğer sosyal ağlarda animasyonlar ile anlatım yapmak isteyen kişiler
Afficher plus

Çizgi Film ve Animasyon Eğitimi

19,99 €
Redirection avec pop-up et nouvel onglet
Redirection double
Redirection double avec deux onglets

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Cours similaires

Propulsez vos connaissances !

Tous les sujets que vous souhaitez apprendre sont sur Coursselly ! N’attendez plus pour découvrir les formations !

Rejoindre la #commu

Profitez d’avantages exclusifs et de nouvelles fraîches chaque semaine.

19,99 €
Redirection avec pop-up et nouvel onglet